Særligt for regionerne


Nedenfor er træninger og opvisninger for alle regionsholdene listet. Bemærk: Der er både opvisninger på plejehjem i Køge tirsdag og torsdag, og på Stevns om onsdagen.
Derudover er der listet de forskellige regioners legestuer og hvornår der er inkluderet en opvisning i legestuen.


Træning for regioner


Mandag
09.30 – 11.00 Sjælland Hal 1
09.30 – 11.00 Hovedstaden Hal 2
11.00 – 12.30 Syddanmark Hal 1
11.00 – 12.30 Midtjylland Hal 2
16.00 – 17.30 Nordjylland Hal 1


Regionsopvisninger i Køge


Mandag
15.00 – 17.00 Sjælland* Torvet
19.30 – 21.30 Hovedstaden* Hal 1
Tirsdag
13.00 – 15.00 Hovedstaden* Torvet
14.00 – 15.00 Nord Bjæverskov Ældrecenter
Bjæverskov Husene 34
4632 Bjæverskov
14.00 – 15.00 Sjælland Hold 1:
Tingstedet
Vedskøllevej 1A
4681 HerfølgeHold 2:
Lerbæk Torv Plejeboliger
Lerbæktorv 42
4600 Køge
14.00 – 15.00 Syd Nørremarken
Ølbycentret 50
4600 Køge
15.00 – 17.00 Midt* Torvet
19.30 – 21.30 Midt* Hal 1
Onsdag
21.30 – 23.30 Sjælland* Hal 1
Torsdag
13.00 – 15.00 Syd* Torvet
14.00 – 15.00 Hovedstaden Møllebo
Nørre Boulevard 101
4600 Køge
14.00 – 15.00 Midt Ølby Ældrecenter
Ølby Ældrecenter 64
4600 Køge
19.30 – 21.30 Syd* Hal 1
Fredag
11.00 – 14.00 Nord Torvet
19.30 – 21.30 Nord* Hal 1

* Del af legestue


Regionsopvisninger til Stevnsdagen


Onsdag
10.00 – 10.30 Hovedstaden Plejecenter Brohøj, Klippinge
10.00 – 10.30 Syd Plejecenter Egehaven, Strøby Egede
10.00 – 10.30 Nord Plejecenter Hotherhaven, Hårlev
10.00 – 10.30 Sjælland Plejecenter Plushøj, Rødvig
10.00 – 10.30 Midt Plejecenter Stevnshøj, Store Heddinge
11.00 – 11.30 Sjælland Havnen, Rødvig
11.00 – 11.30 Hovedstaden Torvet, Store Heddinge
11.00 – 11.30 Midt Brugsen, Store Heddinge
11.00 – 11.30 Nord Brugsen, Hårlev
11.00 – 11.30 Syd Rema 1000, Strøby Egede

LEGESTUER  

Hal 1:                      Danseinstruktør/forspiller

Mandag:  Region HOVEDSTADEN
19.30-21.30      Helle Madsen / Peer Munkgaard
21.30-23.30      Lissi Helveg Madsen/ Peer Munkgaard

Tirsdag:  Region MIDTJYLLAND

19.30-23.30      Pia Vesterholm / Bjarne H. Pedersen
Conny Jakobsen / Allan Thomsen & Tom Elbert

Onsdag: Fælles Legestue! og Region SJÆLLAND
19.30-21.00 Maibrit A. Michelsen / Mogens Jensen
21.00-22.30    Carsten Daugaard / Mogens Jensen
22.30-23.30 Bente Drejer / Mogens Jensen

Torsdag: Region SYDDANMARK
19.30-21.30 Jan Kirk Todsen/Dorthe Hoffland
21.30-23.30 Edit & Hans Peter Havgaard Rose/ Dorthe Hoffland

Fredag: Region NORDJYLLAND
19.30-21.30 Vita Ugilt / Allan Thomsen & Tom Elbert
21.30-23.00 Trine Andersen/ Allan T. & Tom E.

 


Legestuer ved regionerne

Mandag
15.00 – 17.00 Sjælland* Torvet
19.30 – 21.30 Hovedstaden* Hal 1
21.30 – 23.30 Hovedstaden Hal 1
Tirsdag
13.00 – 15.00 Hovedstaden* Torvet
15.00 – 17.00 Midt* Torvet
19.30 – 21.30 Midt* Hal 1
21.30 – 23.30 Midt Hal 1
Onsdag
19.30 – 21.30
21.30 – 23.30
Fælleslegestue
Sjælland*
Hal 1  
Torsdag
13.00 – 15.00 Syd* Torvet
19.30 – 21.30 Syd* Hal 1
21.30 – 23.30 Syd Hal 1
Fredag
11.00 – 14.00 Nord* Torvet
19.30 – 21.30 Nord* Hal 1
21.30 – 23.00 Nord Hal 1

*Inklusiv opvisning